Jiří Walker Procházka – Ken Wood a válečné zvony Rhótů (Jiří Klem)

Ken Wood sice není jen tak ledajaký člověk, ale poradí si s dalšími problémy valícími se na jeho hlavu? Jeho království je totiž ohrožováno a postupně vyhlazováno především tajemnou zbraní Rhótů.

Příběh

Ken Wood je králem Velké říše na planetě Gameb poté, co porazil čarodějnici Xyllu. Ta se ovšem nevzdává a tak mírumilovné období končí. Xylla ale není jedinou hrozbou, která se proti Kenu Woodovi žene. Ta si totiž povolala jako posilu Rhóty a jejich doslova smrtící válečné zvony, které stojí za vyhlazením života z mnoha planet.

Styl psaní

Ken Wood je taková oddechovka pro nenáročné – tedy pokud dokážete odpočívat u hektolitrů krve prolitých ve válce o celou planetu. Strany jsou přesně vyhrazeny, je zde čisté dobro a čisté zlo, nic mezitím. Zbytečné detaily jdou stranou, protože tady jde přeci o tu řež! A právě díky tomu je tato povídka velmi vhodná pro audio verzi, neboť se v ní nemůžete jakkoliv ztratit.

Velmi mne zaujal netradiční válečný prvek – tedy ony smrtící válečné zvony Rhótů, které putovaly přes celou galaxii, aby mohly od života očistit další planetu. Ty zcela mění taktiku boje a přináší tak něco zcela nového. Otázkou je, jak si s tím Ken Wood poradí?

Audio

Pro audioknihu byl zvolen výborný interpret, kterým není nikdo jiný než Jiří Klem. S jeho hlasem jsem si již užívala Hvězdné honáky, a tak jsem se na jeho výkon opět velmi těšila. A moje očekávání bylo naplněno – jeho charismatický hlas dodal dílu ten správný ráz, atmosféru a příběh si díky němu opravdu užijete.

Obal

Jednoduchý obal a přec působí hrdinným duchem. Meč v pozadí a rudé zabarvení na první pohled ukazuje, s čím vlastně budeme mít tu čest, protože se bude bojovat o jednu planetu a nemálo krve bude prolito.

Jiří Walker Procházka - Ken Wood a válečné zvony Rhótů (Jiří Klem)

Ukázka

Hodnocení knihy

Ken Wood je příjemná povídka, pro mnohé ze známého světa, který nyní ohrožuje neznámá a smrtonosná válečná zbraň. Akční jednohubka, spousty krve a pouze čisté dobro a zlo. To vše pozvedne o úroveň výše hlas Jiřího Klema, do jehož vyprávění se naprosto ponoříte.

Moje hodnocení: 8/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Jiří Walker Procházka
Název: Ken Wood a válečné zvony Rhótů
Interpreti: Jiří Klem
Žánr: fantasy
Délka: 4h 46min
Vydavatelství: Walker&Volf
Rok vydání: 2015

Fotografie pochází z goodreads.com a pozadí z www.flickr.com/photos/yndra.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *