Jaroslava Dvořáková – Toulky po Provence

Podlehli jste také té kouzelné krajině a chcete se o ní dozvědět více, než se vydáte na svoje cestovatelské toulky? Nezapomeňte nahlédnout do průvodce, který vás jistě bude bavit.

Nemusíte ale přímo cestovat, protože i tak pouhou četbou odhalíte krásy Provence. Průvodce Toulky po Provence vás vezme do jednotlivých oblastí a přiléhajících měst. Ukáže vám historické budovy, upozorní na zvláštnosti či lehké matení turistů, okouzlí vás nádhernými fotografiemi, které doprovází každou stranu.

     Jaroslava Dvořáková - Toulky po Provence Jaroslava Dvořáková - Toulky po Provence

Jako první na vás vykoukne v rozkladatelné obálce mapa s popisem zajímavých míst. V legendě navíc naleznete ke každému místu i příslušnou stranu v průvodci, kde se dozvíte potřebné informace a zajímavosti.

Kniha je členěna na devět částí, kdy jako první vás uvítá poutavý úvod představující Provence a její obyvatele. Následně se můžete ponořit do všech části Provence, jimiž jsou department Vancluse, department Bouches-du-Rhone, department Cote d’Azur, department Var, department Alpes-de-Haute-Provence, depoartmentAlpes-Maritimes a jako bonus je zde představeno Monacké knížectví, maličká zemička uvnitř Francie. V závěru knihy se můžete seznámit se všemi významnými událostmi s jejich místem a datem konání. Také zde naleznete seznam významných osobností spjatých s touto oblastí a k jejich jménu i přiřazené strany, na kterých je o nich blíže napsáno.

Všechny části jsou barevně odlišeny nahoře stránky, kde je zároveň i uveden název dané části. Kniha velmi vhodně pracuje se ztučněním zajímavých věcí z textu, takže máme hned přehled, co máme v daném městě očekávat. Každé město je uvedeno velkými písmeny a odděleno mezerou od předešlého textu, takže se dá velmi dobře orientovat a pracovat s textem.

UKÁZKA Z KNIHY

Průvodce vás neprovede jen zajímavými městy a místy, na každé straně má pro vás připraveny modré odstavce, které se týkají něčeho důležitého spjatého s těmito místy. Často je to osobnost nebo nějaká událost, ale mohou to být i zajímavosti ohledně přírody či architektury.

Jaroslava Dvořáková - Toulky po Provence Jaroslava Dvořáková - Toulky po Provence

I když se do Provence nechystáte, díky krásným ilustračním fotografiím a vhodně napsanému průvodci budete mít pocit, jako byste tam právě byly. Kniha je velmi dobře napsána a za sebe vám ji mohu vřele doporučit, protože i když se nikam letos nechystáte, s tímto průvodcem budete mít pocit, jako byste byli právě v Provence.

Závěrečné shrnutí

Autor: Jaroslava Dvořáková
Titul: Toulky po Provence
Vazba: měkká
Počet stran: 128
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014

1 Komentář
  1. wiwi
    wiwi says:

    V Provence jsem byla v roce 2012 a je to fakt nádhera, rozhodně doporučuju. Bohužel jsme ale jeli až v srpnu, takže jsme již nezastihli ta krásná levandulová pole. Ty tam totiž vydrží tak do půlky července, jistota je jet v červnu. Což jsme nevěděli, respektive jsme měli čas pouze v srpnových termínech. Ale i tak to byl nádherný zážitek. Nejvíc mě okouzlila malá městečka, kde je většina domků kamenných a doslova obsypána květinami. Hodně se mi líbily truhlíky, kde nebyl jen jeden druh rostliny jako u nás, ale je jich tam nasázených spousta a truhlík je tak doslova narván vším možným. A i tak to vypadá super! A tyhle truhlíky jsou úplně všude… Navíc je v Provence krásné teploučko a spousta antických památek, které mám osobně moc ráda. Jeli jsme s cestovkou, takže jsme průvodce nepotřebovali. :-)

    Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *