Jak vycvičit draka 2

|0 Komentářenapsala

Tak jsme si s přítelem chtěli zase jednou vyjít do kina a výběr byl jednoduchý – on miluje animované filmy, já miluji draky, takže proč neshlédnout film Jak vycvičit draka 2, který jsme ještě neviděli?

Zhlédnuto: kino, 2D, dabing, knižní předloha nečtena

Jak vycvičit draka 2

Příběh

Uteklo již několik let od prvního dobrodružství, hrdinové zestárli v teenagery a draci se stali součástí vesnice. Opět se na ostrově Blp setkáváme s našimi oblíbenými Vikingy, kteří svůj život změnili k nepoznání. Celá vesnice žije v harmonii s draky, poskytuje jim péči, lásku, ale taky s nimi hraje bláznivé hry.

Jenže život nejsou jenom hry, Škyťák již vyrostl a měl by zaujmout své místo v čele vesnice místo otce. On se však necítí na tak zodpovědnou práci a místo toho na zádech Bezzubky brázdí nebe, objevuje nové končiny a nacvičuje nové triky.

Při svých toulkách do neznáma poznává, jak je svět rozlehlý, ale hlavně zjišťuje, že draci nežijí pouze u nich ve vesnici. Setká se totiž s lovci draků, kteří po jeho vzácné Bezzubce prahnou. Za těmito lovci stojí ovšem někdo daleko mocnější, kdo se rozhodl podmanit si celý dračí svět a možná nejen ten dračí…

Trailer

Klouzáme po ději

Ve většině případů platí fakt, že druhý díl je výrazně slabší, takže se vlastně přiživuje na oblíbeném prvním díle. Zde to ovšem není pravda. Příběh je promyšlený, nastávají zde nepředvídatelné zvraty, smutné i veselé okamžiky vyvolávající silné emoce, velké bitvy a akce plné napětí.

Příběh má své vlastní kouzlo, kdy plynule navazuje na jedničku, ovšem divák neznalý jedničky si příběh i přesto užije. Dějově vhodný jak pro malé, tak pro velké, okořeněný dávkou humoru, díky kterému si Jak vycvičit draka 2 zamilujete ještě více a který to blížící se válečné řádění odlehčuje.

Jak vycvičit draka 2

Kouzelný svět

Velmi se mi líbí úroveň animace, už jen když se podíváme na hlavního hrdinu, dá se říct, že nám prostě vyrostl do krásy. Animace je zde opravdu kvalitní, každý vlásek propracovaný, je dbáno o detail. Animátoři si navíc dali práci a představí se nám celá řada nových draků, do kterých se přímo zamilujete.

Jsou pro vás připravené úchvatné záběry, nejčastěji si také užijete úžasné létání na hřbetě draků společně se svými oblíbenými hrdiny. To vše za fantastického hudebního doprovodu díky Johnu Powellovi, který s obrazem ladí a dodává mu dynamiku a atmosféru.

Slyšela jsem pouze dabing, ale musím uznat, že byl povedený, žádné zmatené záseky, něco, co by hrdinům do úst nešlo. Povedené, příběh i drobné vtípky si užijete.

Jak vycvičit draka 2

Moje hodnocení

Kvalitní příběh plný akce, zvratů a humoru, úchvatné animované zpracování a výborný hudební doprovod. Já si Jak vycvičit draka 2 perfektně užila, odcházela jsem z kina s pocitem uspokojení a musím říct, že dlouhou dobu jsem si nic takhle silně neužila. Některé záběry vás prostě dostanou a unesou spolu s příběhem, ať chcete nebo ne.

Moje hodnocení: 10/10

Základní údaje

Jak vycvičit draka 2 (How to Train Your Dragon 2)
Animovaný, fantasy, dobrodružný, komedie
USA, 2014, 105 min
Režie: Dean DeBlois
Knižní předloha: Cressida Cowell
Scénář: Dean DeBlois
Hudba: John Powell
Hrají: Gerard Butler, Jay Baruchel, Kristen Wiig, Jonah Hill a další

Fotografie pochází z csfd.cz

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *