Irský Festival 2015: Megakoncert

Právě tento týden proběhl v Ostravě již 11. Ročník jedinečného Irského festivalu. Byla připravena živá irská hudba v Baxters Pub, irské jídlo v restauraci Dlouhá Story či klasické irské představení v divadle Petra Bezruče. Závěrečný megakoncert, na který jsem včera vyrazila, se konal v Trojhalí Karolina.

Na tomto zastřešeném náměstí byly připraveny hned dvě podia – jedno pro hudební vystoupení, kdy během střídání kapel probíhalo na druhém pódiu vystoupení irských tanců.

Letos se předvedly dvě české kapely a to Cheers! a Dálach, které jste také mohli slyšet během týdne na Stodolní ulici. Zavítali k nám i dvě irské kapely a to Tae Lane z Offaly a Robbed & Lynched z Drohegda.
Na druhém pódiu se pak představila taneční skupina Fiach bán.

Irský festival Ostrava 2015

Irský festival Ostrava 2015 Irský festival Ostrava 2015 Irský festival Ostrava 2015 Irský festival Ostrava 2015 Irský festival Ostrava 2015

Přišlo překvapivě hodně lidí, kteří do haly proudili již půl hodiny před oficiálním začátkem programu. Co mne mrzelo, že jsem se nikde vlastně nedočetla, jak půjdou kapely po sobě, kdy bude taneční vystoupení, jen přehled vystupujících.

Bylo zde i nějaké to občerstvení – jako praví Češi se všichni vrhli do front na pivo, ale ani medovina nezůstala pozadu. Tak jsme se nakonec uchýlili ke stánku s kafem, kde byla fronta více než rozumná. Překvapilo mě, kolik známých tváří jsme zde potkali, jako by se sešla půlka Ostravy.

Byl to velmi příjemný večer, sice jsme nevydrželi až dokonce, zima nás vcelku hnala, ale i přesto jsem pro vás ukořistila nějaká ta videa z představení. Pokud jste tedy nestihli megakoncert navštívit, zkuste atmosféru nasát alespoň z nich.

Videa hudebních a tanečních vystoupení

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *