IMRPA tour 2015 Ostrava – Nové formy

V Clubu Vrtule jsem zhlédla 20. dubna improvizované představení studentské skupiny IMPRA. Ta zavítala do Ostravy v rámci IMPRA tour 2015 s názvem Nové formy. S kamarádkami jsme se domluvily, že na toto netradiční představení nakoukneme. Nakonec jsme byly mile překvapeny, ale abych to vzala úplně od začátku.

Pro prvních 100 návštěvníků byl připraven welcome drink zdarma a vstupné bylo symbolických 50 Kč. Bylo (ne)připraveno divadelní představení, které bylo čistě o improvizaci. Očekávaly jsme, že témata budou dávat diváci, ale naopak, herci vykročili na pódium bez scénáře a nechali děj plynout. Reagovali na scény, dokázali volně navazovat další témata a neváhali vtáhnout na pódium i diváky.

Vzali si na mušku blízká témata jako je otázka otcovství či alkoholismus. Dokázali plynně navazovat a bavili diváky svými nápady. Pro kamarádky, které přišly po nějaké době, kdy představení již běželo, bylo obtížné se nejprve chytnout. Ale jakmile se v ději orientovaly a herci se dostali na nové téma, začaly se bavit s námi.

Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule

Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule Impra tour 2015 - Nové formy, Ostrava Club Vrtule

Představil se nám Hanny Firla a Ondřej Král, kteří bravurně improvizovali téměř bez pomůcek. Hudební podkres jim bravurně podkresloval na strunách kytary Igor Ochepovsky. Ovšem i ten nezůstal občasného vtáhnutí do děje ušetřen a stal se mnohdy více než hudebním doprovodem.
Toto trio nazývané IMPRA je čerstvým vítězem Studentské Thálie a celorepublikově vystupuje převážně pro studentské publikum na svém turné Nové Formy

Po konci představení, které trvalo neuvěřitelnou hodinu a půl, následovala after party. Ale pro zvědavce zde mám ještě 10 min dlouhou ukázku ze samotného představení. A neváhejte na některé z jejich vystoupení nakouknout, protože vždy se dočkáte jedinečného představení, které se již nebude opakovat!

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.