Humbook 2018: Sebastien de Castell se rozpovídal nejen o oblíbeném kočkoveverčákovi

Hvězdou dne se na knižním festivalu Humbook 2018 rozhodně stal spisovatel Sebastien de Castell, jehož beseda se nesla na humorné vlně. Překvapil také, když prohodil nějaké to slůvko česky, čímž si doslova získal publikum.

Věděli jste, že má doma dvě kočky? A celkově má spoustu historek se zvířaty. Ale samozřejmě nesmíme zapomenout ani na knižního kočkoveverčáka, který je tolik oblíbený. Víte, že se ve třetím díle objeví další prapodivné zvíře? A čeho všeho se dočkáme od člověka, který nebyl vždy spisovatelem, ale třeba i takovým archeologem (protože kdo by nechtěl být jako Indiana Jones), to zjistíte ze záznamu z besedy.

Divotvůrce

Sebastien de Castell

Divotvůrce Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc.

První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.

2 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *