Humbook 2018: Claudia Gray o dimenzích a knižní sérii Ohnivák

Na knižní festivalu Humbook 2018, kam zamířila mládež z celé České republiky, přišla i Claudia Gray, která má u nás vydanou pěknou řádku knih. Velmi oblíbená je její série Ohnivák a aktuálně píše knihy z universa Star Wars. Najdou se tady fanoušci?

Claudia Gray se na pódiu objevila ve společnosti překladatelky její knižní série Ohnivák do češtiny, Zuzany Bičíkové. Rozpovídaly se o dimenzích a celé této netradiční série pro mladé. Claudia prozradila, že 3. díl bude opravdu závěrečný, ale zároveň nakousla i svůj nový projekt. A nezapomněla prozradit i něco o svém psaní příběhů z řady Star Wars. Pokud se tedy chcete dozvědět spoustu zajímavých informací, neváhejte zhlédnout následující záznam z besedy.

Tisíc kousků tebe

Claudia Gray

Rodiče Marguerity Cainové jsou fyzikové. Díky nim vyrostla v prostředí odvážných vědeckých teorií. Nejpozoruhodnější z nich je poslední vynález její matky – jmenuje se Ohnivák a umožňuje pohybovat se mezi alternativními dimenzemi. Její otec je zavražděn a všechny důkazy směřují k Paulovi – oblíbenému výzkumnému asistentovi jejích rodičů. Vypadá to, že spáchal dokonalý zločin: Dřív, než začne policejní vyšetřování, prchá do jiné dimenze. S Marguerite však nepočítal. Ta sice neví, jestli by dokázala někoho zabít, ale je rozhodnutá to zjistit.
S pomocí Thea, dalšího asistenta, pátrá po Paulovi v různých dimenzích. V každém světě, do kterého se dostane, potkává jinou verzi Paula, který ji vždy přiměje pochybovat o její vlastní vině a o jejích citech. Je odsouzena opakovat stejnou chybu znovu a znovu? V každé verzi sebe sama – vévodkyně v carském Rusku, sirotek vymetající kluby ve futuristickém Londýně, uprchlík před celosvětovou povodní na záchranné stanici uprostřed oceánu – se zaplétá do milostné aféry, která je sice nebezpečná, ale nelze jí odolat.

2 Komentáře
  1. K
    K says:

    Děkuji za zprostředkování besedy. Tisíc kousků tebe jsem začala číst chvilku po tom, co knížka vyšla a něja mě to neuchvátilo, v dalších dílech jsem pak nepokračovala. Proto jsem nešla ani na besedu a dala přednost jinému programu. Ale je super alespoň tímto způsobem autorku, která vypadá opravdu mile. Možnám dám jejím knížkám ještě jednu šanci :)
    Co ty a její knížky?

    Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *