Hrajeme deskovky: Čajovna Utopia

Přemýšlíte, kam si v Brně jít sednout, abyste si mohli zahrát moderní deskové hry? Což takhle nakouknout do čajovny Utopia poblíž hlavního vlakového nádraží.

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že se jedná o drobnou zapadlou čajovnu, protože vchodu si všimnete jen díky mohutné cedule hlásající Utopia. Když ale vejdete dovnitř a projdete kolem pokladny s další širokou nabídkou produktů k zakoupení od čajů přes vodní dýmky (mimochodem, zde se při odchodu platí), přejdete do podzemních prostor, které jsou opravdu veliké.

Jedná se o dvě další patra, ve kterých naleznete rozlehlou čajovnu s mnoha volnými místy jak pro klasické sezení na polštářích, tak pro posezení u stolku. Klasické posezení na zemi naleznete v několika oddělených místnostech, přičemž každý stolek má opravdu dostatek místa pohodlně pro šest až osm lidí.

Čajovna Utopia

Čajovna Utopia Čajovna Utopia Čajovna Utopia Čajovna Utopia

Místnosti jsou tlumeně osvětleny pomocí různých lamp, keramických dekorací, ale i klasických žárovkových řetězů. Kromě nich také poskytuje světlo krásné uklidňující akvárium, které vás uvítá do vchodu do první místnosti. Atmosféra je dotvářena příjemnou orientální hudbou v pomalejším tempu, spíše instrumentální tak, aby nerušila a neodváděla pozornost od debat, ale vytvářela příjemný podtón.

Zábavu vám zde mohou udělat nejen knihy, ale i deskové hry, které naleznete k zapůjčení u baru v části pro hraní šachů. K zapůjčení zde naleznete tyto deskovky:

 • Activity
 • Carcassonne
 • Dostihy
 • Dixit Journey
 • Hra o Trůny
 • Osadníci
 • Ostrov
 • Svět

Pokud vás tyto hry nelákají, je zde speciální část vhodně osvětlená a vybavená pro hru šachů. Naleznete zde ale také kulečník či šipky.

Čajovna Utopia

Narozeninové čajování blogerky Lyry Společenská karetní hra Dixit Journey Narozeninové čajování blogerky Lyry

A co (nejen) nápojový lístek? Naleznete zde nepřeberné množství různorodých čajů, ale nejen jich. Mohou být podávány také další alko či nealko nápoje. Na své si přijdou i milovníci čajovník dýmek.
V poslední řadě nabízí čajovna řadu mlsů k čajům či dalším nápojům, ale také dobrá jídla pro zasycení hladu. Můžete tak v lístku objevit pitu, kuskus i slané a sladké fondue.
Nabídka je opravdu široká ve všech svých částech, že si nebudete moci vybrat a ti praví labužníci jistě naleznou to své oblíbené.

Divadelní 3, 602 00 Brno
Ne – Čt   14.00 – 02.00
Pá – So   14.00 – 04.00

2 Komentáře
  • Dragell
   Dragell says:

   Čajovna je umístěna v podzemí po několika schodištích. Přiznám se, že jsem si nevšimla nějakého přístupu pro vozíčkáře. Těžko říct, zda mají výtah nebo jiné řešení.
   Doporučila bych tento dotaz směřovat spíše na čajovnu :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *