Guláš fest v Ostravě potrápil nejen chuťové pohárky

V sobotu 5. května se před ostravským Harley Davidsonem sjela spousta motorkářů. Nebyl to ovšem žádný speciální sraz, ale guláš fest otevřený každému návštěvníkovi a že to tam ale vonělo!

Do bitvy o ten nejlepší guláš se mohl zapojit naprosto každý, a tak vedle týmů z hotelových kuchyní se tu našli i nadšenci jídla, kteří se rozhodli společně s přáteli ukázat, že na to také mají. Už v 9:00 ráno bylo vaření v plném proudu, ale samotné ochutnávání, probíhalo až ve 14:00. A tak jste si kromě vyčkávání na tuhle pochoutku mohli poslechnout kapelu Džetro & band a jít obkouknout ty nádherné stroje všech motorkářů.

 

    

Nakonec se dalo vybírat a ochutnávat celkem ze 17 různých gulášů a každá porce vyšla na 30Kč. My jsme ve skupince nakoupili co nejvíce druhů a ochutnávali. A překvapivě jsem měla stejné chuťové pohárky jako porota, neboť na stupni vítězů se objevili opravdu ty nejlepší guláše a tentokrát to vyhrál jelení guláš od hotelu Valaška. Ostatní, kteří nevyšplhali na tři nejlepší místa, zůstali společně na tom čtvrtém, bramborovém. Ale co, vždyť se jednalo o takové přátelské posezení a většina výdělku z prodeje guláše šla na charitu.

Samozřejmě v průběhu dne zde byla i zábava pro děti jako je malování na obličej, skákací hrad, ale také opékání špekáčků. Ale co si rozhodně užili jak malý, tak velcí jako zakončení celého programu? Rozhodně kaskadérskou moto show od Special Brothers, kteří to na svých strojích pekelně rozjeli a ukázali spoustu neuvěřitelných kousků.

 

   

Mimochodem všimli jste si na fotkách toho jeřábu, na kterém je zavěšený kotlík? Tak ano, i tam se připravoval guláš, k večeru pak i špagety pro ty, co zůstali na sledování hokeje. A byla to i taková menší atrakce v průběhu dne, kdy se tam zrovna nevařilo jídlo.

Každopádně výborný zážitek na sobotní odpoledne a pokud budete mít příležitost, tak nezapomeňte za rok do Ostravy na Guláš fest!

2 Komentáře
 1. K
  K says:

  Já se každoročně účastním Gulášfestu ve Valašském Meziříčí. Už se těším na letošní ročník. Sice tam nebývá jeřáb s kotlíkem /což mi příjde jako skvělý nápad a atrakce :D), ale vždycky si to parádně užijeme s partou kamarádů. Pak si děláme vlastní soutěž, kdo s ní nejvíc misek guláše. Ani jednou mi zatím nepatřilo prvenství :D

  Odpovědět
  • Dragell
   Dragell says:

   Tak to tady by se asi nedalo, guláš mizel hodně rychle, nestihli jsme dokonce nakoupit u všech, od kterých jsme chtěli ochutnat :D Tak ať se vám akce letos vydaří :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *