Grace, kněžna monacká

Byla filmovou hvězdou, která na svém kontě měla i Oscarové ocenění. Jenže pak se zamilovala, provdala a svou kariéru herectví musela nechat za sebou. Její filmy byly dokonce v Monaku zakázány, aby na novou monackou kněžnu nevrhly špatné světlo.

Zhlédnuto: VOYO, 2D, dabing

Příběh

Životopisný snímek sleduje úskalí života oceňované americké herečky Grace Kelly. Ta se provdala za monackého knížete Rainiera III. a získává tak titul (zkráceně) kněžna Grace.

Dostává se tím ovšem do nepříjemných zápasů o tuto malou zemičku, před kterými by nejraději odjela točit další snímek. Ten ji přijel nabídnout samotný Alfred Hitchcock osobně. Cítí se v paláci utlačována, nemilována, jen jako šperk svého manžela a v možném natáčení zahlédne možnost úniku.

Jenže stačí jen drobná chvíle, aby zjistila, že největší herecká role jejího života je po boku svého muže. Protože právě za tuto roli může dostat více – neztratí svůj domov.

Trailer

Život kněžny monacké

Film není plnohodnotnou bibliografií a zachycuje pouze krátký časový úsek ze života kněžny Grace. Je to právě ten rozhodující politický okamžik, kdy Monako odmítá zdanění svých občanů ve prospěch Francie, která tyto podmínky nastavuje.

Jenže je potřeba si uvědomit, že se tvůrci filmu spíše inspirovali životem této významné ženy. Svůj film se totiž rozhodnou obohatit i o detektivní zápletku se špehem uvnitř paláce.
SPOILER
Film je navíc ukončen srdceryvnou řečí samotné kněžny, která tím má celý konflikt nějakým zvláštním způsobem ukončit.
KONEC SPOILERU

Grace 2

Dvě velké ženy

Vcelku jsem byla překvapena obsazením hlavní postavy, kdy Nicole Kidman si zahrála roli ženy o necelé dvě desítky let mladší. Někteří kritizovali její obličej, který musel dostat velkou dávku botoxu. Ovšem Nicole se mi ve filmu líbila, zahrála to parádně.

Možná postava, kterou hrála, byla jen příliš utrápená, nevěděla, coby, od všeho by utíkala. Ale za to nám přeci nemůže herečka.

Moje hodnocení

Film byl pěkný, zpříjemnil sobotní večer, ovšem od snímku, který se tváří jako životopisný, bych asi čekala něco jiného. Viděla jsem i daleko lépe zpracované filmy tohoto žánru, navíc vytržení jen střípku života není vhodné pro představení dané osoby.

Moje hodnocení: 6/10

Základní údaje

Grace, kněžna monacká
Životopisný, drama
Francie, USA, Belgie, Itálie, 2014, 103 min
Režie: Olivier Dahan
Scénář: Arash Amel
Kamera: Eric Gautier
Hudba: Guillaume Roussel
Hrají: Nicole Kidman, Tim Roth, Milo Ventimiglia, Parker Posey, Paz Vega a další

Fotografie převzaty ze stránky www.fdb.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *