Divoké historky

Kam až vás dokážou zahnat vypjaté situace? Určitě nepřekročíte hranici vhodného chování, ba dokonce zákonů. Jenže co kdyby se stalo, že někdo svoji situaci nezvládne a pomyslnou hranici překročí?

Zhlédnuto: VOYO, 2D, dabing

Příběh

Šest historek, které spojuje drama, akce a emoce z lidských křivd a prožitků a hlavně nespravedlností, které provázejí náš život. Jenže hlavní hrdinové příběhů si to nenechají líbit a rozhodnou vzít věci do svých rukou za cenu toho, že překročí hranice dobrých mravů a dokonce zákona.

V historkách se nám představí neukáznění řidiči, podvedená nevěsta, mstiví pilot, rozčílený občan, mafián vs. servírka či zbohatlický synek, který přejede těhotnou ženu. Jak se poperou se svojí situací? Nervy občas rupnou každému.

Trailer

Přehled povídek

První příběh nás zavede do letadla plného lidí. Ti si začínají vesele a nenuceně povídat a najednou začínají objevovat podivné spojitosti, které razantně ovlivní jejich let.

Druhá povídka vypráví příběh servírky, která jednoho večera má obsloužit mafiána, který stál za tragédií její rodiny. Chce si to s ním jen vyříkat, ovšem kuchařka si myslí o situaci své a promlouvá jí do duše.

Třetí příběh nám poodhalí vyostřený konflikt na silnici, kdy se vesničan nechce nechat předjet moderním autem zazobaného chlápka. Nadávky a zvednutý prostředníček samozřejmě nesmí chybět ani na této silnici.

Ve čtvrté situaci se vžijeme do kůže demoličního inženýra, kterému začnou znepříjemňovat život odtahová služba a úřady. Nakonec se proti němu obrátí i manželka žádající o rozvod. Co s takovou situací, kdy se vám svět hroutí a navíc přijdete o práci?

Předposlední povídka představí mladé špatného řidiče ze zbohatlické rodiny. Mladík bohužel srazí těhotnou ženu a otec jej nechce poslat do vězení, protože přeci peníze zmůžou všechno. Jenže když jej začnou všichni okolo ždímat, otec vybuchne a chce nechat syna jeho osudu.

Poslední příběh je třešničkou na dortu. A to doslova, protože se ocitáme na svatbě, kde se novopečená manželka pomalu, ale jistě, dopracovává k informaci, že ji její manžel podvedl a milenku dokonce pozval mezi svatebčany.

Film thriller, drama, krimi, černý humor: Divoké historky

Kapitoly celku

Všechny snímky jsou výborně zpracovány, postupně gradují, pracují se vším, co je po ruce a přeci vypadají tak reálně, až jsou mnohdy i děsivé. Každá je jinak dlouhá a přináší jiné rozuzlení.
Jako by nám chtěli předat varování, jak může vybublat nekontrolovatelný vztek, pokud jej v sobě budeme dusit.

V první chvíli jsem myslela, že v různě dlouhých příbězích něco jako happy end nenajdu, ale brzy jsem byla vyvedena z omylu. Mnohdy zjistíme, že je pro nás přidána pořádná dávka černého humoru. Ovšem pozor, film si na nic nehraje a tak obsahuje násilí a lehké sexuální scény.

Oceněný snímek

Nominací obdržel film hned několik a to Critics Choice Award (2015) v kategorii Zahraniční film, Zlatá Palma (2014) a dokonce nominace na Oscara (2015) v kategorii Zahraniční film.

Ovšem dočkal se i několika výher. V roce 2014 to bylo ocenění NBR Award v kategorii Zahraniční film a Audience Award v kategorii Nejlepší evropský film.
V roce 2015 pak obdržel mnoho nominací pro ocenění Goya a nakonec si získal výhru v kategorii Nejlepší španělsky mluvený zahraniční film.

Ale film si našel oblibu i u běžného publika, prošel řadou festivalů, kde si získal uznání.

Film thriller, drama, krimi, černý humor: Divoké historky

Moje hodnocení

Netušila jsem, co od filmu očekávat. Je dělen na šest různých nesouvisejících povídek, a přesto funguje dokonale jako celek. Nejprve mi přišel víceméně morbidní, ale postupem času si získal mé sympatie a ukázal i zajímavá rozuzlení, jako když nepřítel státu se stane hrdinou lidí. Silné emotivní příběhy plné vzteku a nenávisti… a snad i podivné lásky?

Moje hodnocení: 9/10

Základní údaje

Divoké historky
Drama, thriller
Argentina, Španělsko, 2014, 122 min
Režie: Damián Szifrón
Scénář: Damián Szifrón
Kamera: Javier Julia
Hudba: Gustavo Santaolalla
Hrají: Ricardo Darín, Oscar Martínez, Leonardo Sbaraglia a další

Fotografie převzaty ze stránky www.fdb.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *