Čokoládový festival Brno 2016

Když se řekne čokoláda, určitě vás ihned začne honit mlsná, ale co teprve když čokoládu cítíte ze všech stánečků kolem sebe? Zvědavě jsem nakoukla na ČokoFest v Brně.

Už od čtvrtka až do soboty probíhal v OC Campus Square netradiční festival, který si putuje už od loňského roku od města k městu. Pro chuťové pohárky návštěvníky byly připravené rozličné delikatesy, že bylo velmi těžké se rozhodnout, co z toho všeho vlastně ochutnat (dříve).

Nepřeberné množství pralinek, netradičně dochucených tabulek čokolád, ale i čokolády jako teplý nápoj. Ale to nebylo vše, čokolády si to zamířily i mezi ovoce, slané pokrmy, čaje či do kosmetiky.

Já navštívila festival ve čtvrtek, kdy v provizorní kuchyni zrovna předváděl čokoládové umění Jan Péter. Návštěvníkům představoval zajímavé recepty s použitím čokolády a nechával je i výsledný výtvor ochutnávat. Mne zrovna zastihl recept na kachnu s čokoládovým zelím.

Doplňující program přinášel návštěvníkům zajímavé tipy, ale dalo se i zabrousit si počíst něco o historii čokolády, obdivovat netradiční čokoládový výtvory a mnohé další.

Ačkoliv jsem si slíbila, že se jdu jen nakouknout, i přesto jsem odcházela s nádherně zdobenými pralinkami, zeleným čajem s kakaovými boby a z kelímku pozobávala ovoce máčené v čokoládě. Kdo by tomu odolal. Pokud si myslíte, že vy ano, tak se zkuste nakouknout do videa s „ochutnávkou“ tohoto festivalu.

Že jste nestihli čokoládový festival v Brně? Nebojte, letos zamíří ještě do Českých Budějovic, Liberce, Prahy a Plzně, takže příležitostí si pořádně zamlsat ještě bude dost.

Úvodní fotografie převzata z www.campusbrno.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *