Čokoládový festival Brno 2016

Čokoládový festival Brno 2016

Když se řekne čokoláda, určitě vás ihned začne honit mlsná, ale co teprve když čokoládu cítíte ze všech stánečků kolem sebe? Zvědavě jsem nakoukla na ČokoFest v Brně.

Už od čtvrtka až do soboty probíhal v OC Campus Square netradiční festival, který si putuje už od loňského roku od města k městu. Pro chuťové pohárky návštěvníky byly připravené rozličné delikatesy, že bylo velmi těžké se rozhodnout, co z toho všeho vlastně ochutnat (dříve).

Nepřeberné množství pralinek, netradičně dochucených tabulek čokolád, ale i čokolády jako teplý nápoj. Ale to nebylo vše, čokolády si to zamířily i mezi ovoce, slané pokrmy, čaje či do kosmetiky.

Já navštívila festival ve čtvrtek, kdy v provizorní kuchyni zrovna předváděl čokoládové umění Jan Péter. Návštěvníkům představoval zajímavé recepty s použitím čokolády a nechával je i výsledný výtvor ochutnávat. Mne zrovna zastihl recept na kachnu s čokoládovým zelím.

Doplňující program přinášel návštěvníkům zajímavé tipy, ale dalo se i zabrousit si počíst něco o historii čokolády, obdivovat netradiční čokoládový výtvory a mnohé další.

Ačkoliv jsem si slíbila, že se jdu jen nakouknout, i přesto jsem odcházela s nádherně zdobenými pralinkami, zeleným čajem s kakaovými boby a z kelímku pozobávala ovoce máčené v čokoládě. Kdo by tomu odolal. Pokud si myslíte, že vy ano, tak se zkuste nakouknout do videa s „ochutnávkou“ tohoto festivalu.

Že jste nestihli čokoládový festival v Brně? Nebojte, letos zamíří ještě do Českých Budějovic, Liberce, Prahy a Plzně, takže příležitostí si pořádně zamlsat ještě bude dost.

Úvodní fotografie převzata z www.campusbrno.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *