Claymore

Yomové, nestvůry živící se lidským masem, tu byly od nepaměti a není tedy divu, že nakonec proti nim byla vytvořena zbraň – bojovnice Claymore.

Zhlédnuto: 2D, titulky

Příběh

Ačkoliv je Clare nejnižším číslem v Organizaci sdružující tyto bojovnice a je tedy i nejslabší Claymore, i přesto bojuje odvážně s nestvůrami a touží po své pomstě. Stát se Claymore ji totiž donutily okolnosti, kdy Claymore, která ji jako malou dívku ochraňovala, byla zavražděna jinými Claymore. Vše sice proběhlo dle předpisů a nařízení Organizace, ale malá Clare si tenkrát dala slib, že svoji ochránkyni pomstí.

Děsivé a krvavé dobrodružství odhalující tajná a temná zákoutí této zvláštní Organizace, která tvoří Claymore tím, že lidským ženám vkládá do těla maso a krev Yomy. Rodící se přátelství, zloba, ale i láska. Kam dokáže Clare její pomsta až zavést? Nakonec v sázce totiž není jen její život.

Trailer (en titulky)

Barvitý děj, který jednou končí

Příběh je opravdu rozmanitý, zavádí nás i do Clařiny minulosti, snažit se vše vysvětlit a utvořit ucelený děj. Ten je opravdu bohatý na informace, které postupně odkrývá a nenechá tak diváka ani na chvíli vydechnout. To vše doprovází odvážné a mnohdy i téměř sebevražedné souboje s monstry gigantických rozměrů.

Přiznám se, že už od roku 2007, kdy jsem toto anime viděla poprvé a úplně se do něj zamilovala, očekávám další sérii, která prý měla světlo světa spatřit v roce 2011. Bohužel se tak nestalo, což je škoda. I přesto je zde manga, jejíž autor Norihiro Jagi ji vydával až do roku 2014. Ta je obohacena o mnoho dalších informací a příběhů na pozadí, které se navíc do anime nevlezly.

Anime Claymore

Moje hodnocení

Děsivý svět s hrdinnými bojovnicemi mi kdysi učaroval a už mne nepustil.  Není to ale jen bohatý příběh, který mne nedokázal pustit. Líbí se mi kresba celého anime včetně atmosférické práce s barvami. Co ovšem jediné mohu vytknout, jsou vlekoucí se monology a dialogy uprostřed soubojů, které občas pokazí atmosféru.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Claymore
Animovaný, akční, fantasy, dobrodružný
Japonsko, 2015, 25 min/ díl

Režie: Kandži Wakabajaši
Hrají: Hóko Kuwašima, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Minori Čihara, Tamio Óki, Tomokazu Seki, Sang-hyeon Eom

Fotografie převzaty ze stránky www.imdb.com, www.csfd.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *