Cizinka (Outlander)

Jaké by to bylo dostat se do minulosti? Claire putuje nedobrovolně o celých 200 let zpět a sotva živá vyvázla z jedné války, dostává se do doby, kdy se chystá povstání a drobné roztržky mezi dvěma národy začínají. Nalezne zde ale svého ochránce, který se ji ve zdejším prostředí snaží udržet naživu.

Zhlédnuto: 2D, titulky

Příběh

Ocitáme se ve chvíli, kdy končí druhá světová válka a Claire Randallová ošetřuje vážné zranění posledního vojáka. Je totiž zdravotní sestrou. S manželem se rozhodnou vyrazit si užít líbánky do jedné malé vesničky v krásné skotské krajině.

Ovšem tohle místo je opředeno mnohými mýty a zdejší tradice navozují pocit jejich opravdovosti. Frank zde pátrá po svém předkovi, načež nachází jméno Johnathana Randalla, kapitána z 18. století. Claire si mezitím užívá krásné krajiny a sbírá bylinky, v kterých našla jako zdravotní sestra zálibu.

Jenže když se pak dotkne podivných kamenů, zjišťuje, že zdejší mýty mohou být skutečností. Ocitá se totiž v 18. století v boji mezi Skoty a Angličany.

Trailer

Jejím pohledem

Hlavní dějovou linku nezjišťujeme pouze vizuálně, neboť nejvíce nám vše odehrávající se vysvětluje a komentuje zpětně hlas Claire. Tedy povětšinou sledujeme příběh právě z jejího pohledu. Můžeme tak nahlédnout nejen do toho, co se děje, ale také, co hlavní hrdinka plánuje a hlavně jak se cítí.

Romantická zápletka

Možná zní tento seriál v první chvíli jako jedno velké historické dobrodružství, což je vlastně pravda. Ovšem nejdůležitější je zde právě romantická zápletka, kdy Claire se rozhoduje mezi dvěma muži a dvěma časy. Zvolí si poválečný svět ve století, ve kterém se narodila nebo jí bude bližší minulost, v které ji o život usilují nejen vojáci, ale třeba i žárlivé ženy a inkvizice?

Jako správný romantický seriál musím zobrazovat i spoustu sexuálních scén (musíte si pár dílu počkat, ale pak už se jim nevyhnete), kdy nebudete ušetřeni vzdechů užívající si Claire. Obnažená ňadra a vlnící se těla v rytmu vášně si tak zabírají v seriálu podstatný čas. Ovšem je třeba si uvědomit, že jsme v tvrdém prostředí Skotska v 18. století. Není zde tedy nijak výjimečné, pokud znepřátelení muži ženu znásilní.

Seriál Outlander (Cizinka) Seriál Outlander (Cizinka)

Kouzelné prostředí

Že nevěříte na víly? Kletby vám přijdou absurdní a vymítače ďábla byste k posteli svého umírajícího dítěte neposlali? Jenže pro lidi v tomto místě a čase jsou to zcela běžné věci, které uklidňují jejich duši, když nemohou něco vysvětlit. Zažijete tak naprosto jinou kulturu, kde křesťanství a pověry jdou ruku v ruce a léčitelky jsou pouhými čarodějnicemi.

Ale není to jen vírou lidí, ale také kouzelným prostředím, které vás zaujme. Sice je to Skotsko plné mlhy a bláta, ale nádherná krajina s tajemným nádechem nedokáže nic jiného než učarovat.

Seriál Outlander (Cizinka) Seriál Outlander (Cizinka)

Moje hodnocení

Já a kamarádka jsme si tenhle seriál zamilovaly. Ať už kvůli zrzavému Skotovi, nádherné krajině nebo i celkově té tajemné atmosféře. Ale vzhledem k dominantnímu žánru doporučím seriál spíše něžnějšímu pohlaví. Ale nebojte, není to jen romantika, ale také dobrodružství inspirované historickými událostmi.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Cizinka (Outlander)
Drama, Romantický, Mystery, Dobrodružný
USA, 2014, 64 min/ díl
Režie: Richard Clark, Anna Foerster, John Dahl, Brian Kelly
Scénář: Diana Gabaldon
Hudba: Bear McCreary
Hrají: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Gary Lewis, Graham McTavish, Nell Hudson a další

Fotografie převzaty ze stránky www.imdb.com.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *