Cate Tiernanová – Wicca: Kniha stínů, Coven, Pokrevní čarodějnice

Morgan už se smířila, že nepatří mezi nejoblíbenější lidi školy. Je prostě jen obyčejná, ani nijak krásná dívka. Jenže to se má změnit s příchodem nového studenta Cala, který mnohým ukáže, jak neobyčejná ve skutečnosti je.

Příběh

Na školu přestoupí nový student, pohledný Cal Blaire, po kterém touží každá dívka. Jenže pak nastane den, kdy odhalí své tajemství, svoji netradiční víru, ke které se snaží přivést i své nové spolužáky. Ačkoliv některé dívky zůstávají právě kvůli Calovi, nikoliv Wicce, přeci jen se kroužek mladých wiccanů rozrůstá a dostává zajímavý ráz.

Ačkoliv je Morgan vychovávána jako katolička, kouzlu nového vyznání propadně, příroda jí doslova učaruje, stejně jako Cal. Jelikož má na Cala zálusk i její kamarádka Bree, rozhodne se Morgan stáhnout do pozadí a podporovat kamarádku. S celou skupinou se tedy schází a účastní se tajemných kruhů.

Při této příležitosti Morgan zjistí, že je velmi citlivá na energii, která při těchto obřadech vzniká. Něco se v ní probouzí. Něco, co bylo doposud skryto a Cal to ví.
Jak zvládne kamarádství mezi Morgan a Bree, že si Cal všímá právě Morgan díky jejím rozvíjejícím se schopnostem?

Styl psaní

Celá kniha obsahuje v podstatě 3 knihy a to díly Kniha stínů, Coven a Pokrevní čarodějnice.
V každé knize jsou kapitoly uváděny buď myšlenkami, zajímavými větami z knih nebo výpisky z Knih stínů postav z knihy. Vždy na konci jedné knihy najednou zjistíme díky těmto úryvkům, co se vlastně dělo v pozadí a jak to podbarvuje celý příběh.

Velmi se mi líbí, jak autorka pracuje s tématem, snaží se jej čtenáři co nejvíce přiblížit, právě i díky úryvkům před kapitolami. V samotné knize pak můžeme sledovat postupně vše spojené s Wiccou, tradice, obřady, myšlenky apod.

Obálka

Pěkná hnědá obálka s pěticípou hvězdou a vhodně zvoleným písmem. Zapůsobila na mne tím správným tajemným dojmem a okouzlila i kamarádku na kolejích, když jsem jí ji ukázala.

Cate Tiernanová - Wicca: Kniha stínů, Coven, Pokrevní čarodějnice

Obálka vychází z původní předlohy, ale jelikož v sobě kniha ukrývá 3 knihy, rozhodla jsem se vám dnes ukázat ty originální obálky pro každou knihu.

Cate Tiernanová - Wicca: Kniha stínů, Coven, Pokrevní čarodějnice

Ukázka

Zastavila jsem před Praktickým magikem v pět hodin odpoledne, chvíli před zavírací dobou. Koupila jsem si všechny potřebné přísady, ale počkala jsem až do večera, dokud rodiče a sestra nebyli v posteli, než jsem s kouzlem začala.
Nechala jsem dveře od pokoje maličko pootevřené, abych slyšela, kdyby se mamka, táta nebo Mary K. probudili. Vzala jsem si knížku o bylinkách. Cal tvrdil, že jsem citlivá – že mám vlohy pro magii. Potřebovala jsem zjistit, jestli je to pravda.

– strana 115-116, kapitola 18 Následky, kniha 1. Kniha stínů

Hodnocení knihy

Kniha se mi dobře četla, spíše taková odpočinková. Pěkně vypracovaný příběh s drobným románkem. Výborná práce s tématem. Ale i přesto mi tam prostě něco chybělo, nedokážu říct co, ale kniha mne plně neuchvátila. Primárně určená pro dospívající slečny, hrdinka prožívá takové ty typické dívčí trable s láskou, přátelstvím apod.

Moje hodnocení: 7/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Cate Tiernanová
Série: Wicca
Díl: 1.-3. Kniha stínů, Coven, Pokrevní čarodějnice
Žánr: fantasy, dobrodružné, romantické
Vazba: měkká
Počet stran: 457
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Přístupné: 12+
Moje hodnocení: 7/10

Fotografie obálek pochází z goodreads.com.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *