Brněnská růže 2017 se oděla do svatebních barev

Letos se konal již 22. ročník floristické soutěže Brněnská růže, kde se předvedla řada šikovných květinářů z řad zkušených pracovníků, ale i studentů středních a vysokých škol.

Brněnská růže je soutěž květinářských vazeb, která se vyhodnocuje vždy v pátek, kdy je přístupná pouze zvané společnosti. Následující dny v sobotu a neděli jsou pak veškeré výtvory vystavovány pro širokou veřejnost včetně výsledků v dané kategorii.

 

   

Letošní ročník se oděl do bílých barev, neboť hlavním tématem se stala svatba. Byly tak připravovány svatební kytice, extravagantní dekorace pro nevěstu a květinové vazby a dekorace pro svatební tabule.

Nejvíce nám učarovaly květinové vazby jemných barev, sympatické byly především variace bílé a růžové, která na celé výstavě převládala. I přesto se zde objevily netradiční kombinace laděné do přímořského tónu či s malými akvarijními rybičkami uvnitř vázy.

Avšak z celé výstavy nejvíce zaujal doplněk, který by byl na nevěstě při obřadu nejvíce schován. Objevily se zde květinami zdobené boty, po kterých by jistě zatoužila každá nevěsta.

 

  

Tento rok již máme soutěž i výstavu za sebou, ale pokud se vám vazby květin zalíbily, udělejte si další rok vyjížďku do Brna. Vstupné je dobrovolné a výtvory kouzelné.

1 Komentář
  1. Le fille Ash
    Le fille Ash says:

    Tedy, nebýt tohoto článku, ani bych netušila, že takové soutěže existují (ač je to logické, ale ještě jsem se s ní zkrátka nesetkala). Děkuji, že jsem se na ni mohla podívat alespoň takto virtuálně! :)

    Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *