Blíží se Svět knihy 2018, veletrh a festival pro všechny milovníky knih!

Už se těšíte na velký knižní veletrh a festival v jednom, který se koná 10.-13.5. 2018 na pražském výstavišti?

Letošní knižní veletrh a literární festival Svět knihy se ponese v duchu hned tří velmi zajímavých témat. Tím prvním je komiks, který se představí v mnoha podobách a na programu jsou besedy s autory nejen českými, ale také zahraničními. Dalším tématem, které je zaměřeno především na milovníky a znalce historie, je Převratné 20. století. Jsou to takové ty osudové osmičkové roky, které razantně ovlivnily naši historii. A právě na Světě knihy bude toto téma pojato jako celkové ohlédnutí za touto dobou nejen ve střední Evropě. Čestným hostem a hlavní přizvanou zemí tentokrát bude Izrael, jenž představí svoji literaturu a významné autory.

Jako každý rok, tak i letos se můžete navnadit na Svět knihy Nocí literatury, která se koná 9. května ve vybraných městech a knihovnách a je jakýmsi zahájením velkého festivalu, kde se čtenáři mohou setkat s prvními autory.

Novinkou, kterou uvítají především mladí čtenáři, je zapojení se festivalu Humbook na Světě knihy. Bude zde speciální Humbook stage, kde si během sobotního dne budete moci vyslechnout besedy o vydání knihy s autory jako je Mirka Varáčková, Pavel Bareš, Alžběta Bílková a Anna Musilová. Pokud vás lákají informace ohledně LGBT literatury, můžete nakouknout na besedu s Theem Addairem,
Jakubem Pavlovským a Martinem Bečanem. Svůj prostor zde také dostanou knižní blogeři a redaktoři vybraných nakladatelství, kteří povedou zajímavou debatu o vydávání knih. A samozřejmě nesmí chybět ani Kovy o všem.

Vstupné
10.- 12. května: jednodenní vstupné 120 Kč, děti 60 Kč
13. května: jednotné vstupné 60 Kč
Vstupenka na všechny 4 dny: 250 Kč

A na jaký program se nejvíce těším já?

 • 10.5. 15:00 Historie, fantastika, realita (beseda s Františkou Vrbenskou, která minulý rok ve spolupráci s Lucií Lukačovičovou vydala historické fantasy Hořící kůň)
 • 11.5. 12.00 Alena Mornštajnová: Hana (tato kniha je čtenářsky oblíbená, obdržela i řadu ocenění, a proto si nemohu nechat besedu s touto autorkou ujít)
 • 11.5. 15.00 Richard Klíčník: Argomiks (měli jste už někdy v rukou komiksy od Arga? Rozhodně perfektní záležitost)
 • 11.5. 16.00 Audioknihy světové i české fantastiky (samozřejmě musím nakouknout i na novinky na poli audioknih)
 • 12.5. 14.00 Oksana Bula: Zubr si hledá hnízdo (ukrajinská ilustrátorka Oksana Bula, povede výtvarný workshop inspirovaný právě dětskou knihou Zubr si hledá hnízdo)
 • 12.5. 15.00 Křest fantasy románu Hladová smečka (novinka od českého autora, na kterou jsem osobně velmi zvědavá)
 • 12.5. 15.00 Předávání 53 Cen Akademie science-fiction, fantasy a hororu (netřeba cokoliv dodávat, jsem zvědavá, kdo bude oceněn tentokrát)
 • 13.5. 11.00 Žena s labutí – křest antologie (tak tuhle povídkovou tetralogii mám ráda, naleznete tam fantasy povídky od českých a slovenských autorek, tak kterou z nich ještě neznáte?)
 • 13.5. 14:00 Křest audioknihy SOUDNÉ SESTRY Terryho Pratchetta (ačkoliv tento významný spisovatel na poli fantasy literatury již není mezi námi, jeho díla si stále hledají cestičky k novým čtenářům, tentokrát formou audioknihy)

Ano, budu potřebovat obraceč času, nevím, jak to všechno stihnu, ale snad vám tato ukázka programu poslouží jako inspirace. A samozřejmě se těším na to nejdůležitější, na osobní setkání s mnoha autory, kteří se mihnou na veletrhu, ať již s besedou nebo bez ní.

Zamíříte také na letošní Svět knihy?
A na jaké besedy se těšíte nejvíce?

2 Komentáře
  • Dragell
   Dragell says:

   Já jak jsem koukala do programu, též se mi zdál prázdný – přijde mi to takové chaotické, ale jak jsem se dnes rozkoukávala na veletrhu, poptávala po nakladatelstvích, tak to vypadá nadějněji a bude na co jít. Tak třeba vám tam nakonec něco padne do oka, ať se mamči veletrh líbí :)

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *