Blíží se další ročník veletrhu Svět knihy!

Milovníci knih, ale i vy naprosto neznalý tohoto veletrhu – zbystřete! Blíží se další ročník velkého pražského knižního veletrhu, který nadchne opravdu každého!

Proč zavítat na knižní veletrh?

Ještě jste si nenašli ke knihám tu svoji cestičku a tak si říkáte, co byste dělali na místě plném knih? Veletrh ovšem nabízí i něco navíc, kromě slevových akcí se zde čtenáři setkávají s autory, mohou sehnat i další fanouškovský materiál ke knihám.

Kromě knih zde ovšem narazíte i na audioknihy či komiksy, které mohou budoucím milovníkům knih otevřít tu správnou cestu. Především je to ale místo nabyté atmosférou, které pohltí každého. Neváhejte tedy a pojďte objevit kouzlo knih.

Co očekávat od knižního veletrhu?

Aby veletrh oslovil co nejširší počet čtenářů, nabízí několik tematických okruhů, do kterých si zve na besedu autory daných žánrů. Překvapivě nenarazíte pouze na úzký okruh českých autorů, ale jsou pozváni i významní zahraniční představitelé daného knižního žánru.

Pro letošní ročník jsou dominantními tématy Fenomén krimi a Město jako literární kulisa. Bohatý program také nabídne čestný host veletrhu – Severské země, díky kterému navštíví Svět knihy 17 severských spisovatelů, kdy mezi nejvýznamnější patří např. Katja Kettu a Jostein Gaarder.

Proč tam letos jedu já?

Jelikož jsem milovnice fantasy a sci-fi, není divu, že mne na veletrhu zajímá právě program této části. Na mnoha besedách se mihnou čeští autoři fantastiky, namátkově z programu mohu zmínit jména jako je Vilma Kadlečková, Františka Vrbenská, Hanina Veselá, Petra Neomillnerová, Tereza Matoušková, Jiří W. Procházka, Josef Pecinovský či Miroslav Žamboch. Kromě autogramiád, besed a křtů můžete být i u předávání Cen Akademie science ­ fiction, fantasy a hororu.

Největším lákadlem tohoto ročníku je pro mne ovšem Dmitry Glukhovsky, který letos ukončil postapokalyptickou sérii Metro 2033 poslední knihou Metro 2035. Možná jen škoda, že tento autor vystoupí během pátku v poledních hodinách, kdy nemusí být pro každého jeho beseda přístupná.

A kde se to tedy koná?

Svět knihy je každoroční knižní veletrh, který se koná v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice. Letošní ročník můžete navštívit během dnů 12. – 15. května 2016.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *