Akvárium sladkovodních ryb v Třeboni

Třeboňsko je známo především uměle vytvořenými rozsáhlými vodními plochami, není proto divu, že v Třeboni vznikla stálá expozice sladkovodních ryb.

Díky malému akváriu umístěnému ve sklepení Vratislavského domu můžete tak nahlédnout pod hladinu zdejších rybníků a objevit tamní život. Setkáte se tak se zcela jistě pro vás známou rybou – kaprem, za sklem akvárií se ovšem mihne i elegantní štika či mohutný sumec. Při větším štěstí na vás vykoukne i úhoř.

Akvárium Třeboň - Vratislavský dům Akvárium Třeboň - Vratislavský dům

Akvárium Třeboň - Vratislavský dům Akvárium Třeboň - Vratislavský dům Akvárium Třeboň - Vratislavský dům Akvárium Třeboň - Vratislavský dům Akvárium Třeboň - Vratislavský dům

Celé akvárium je navíc zdobeno tradičními pomůckami při rybaření, od dekorativních sítí, přes podběráky až po mušky. Každá z ryb má navíc svůj popisek s informacemi o daném druhu. Bonusem pro návštěvníky je akvárium s pozemními ještěrkami.

Otevřeno je celoročně a prohlédnout si naše sladkovodní ryby můžete za 45Kč, zlevněné vstupné je pak 35 Kč. Akvárium je umístěno ve Vratislavském domě na konci náměstí u zámku Třeboň.

Další tématické články:

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *