Activity Junior Turbo

Hledáte pro děti společenskou hru, u které si užijí zábavu a rozvíjí své schopnosti? Ať vám neunikne hra s názvem Activity Junior Turbo, která je určena právě pro ně a naučí je rychlému a obratnému vyjadřování.

Společenská hra  Activity Junior Turbo

Vizitka

Název: Activity Junior Turbo
Výrobce: Piatnik
Herní doba: 40 min
Počet hráčů: 4-12
Vhodnost: 8+
Orientační cena: 399 Kč

 

Obsahuje

Sada obsahuje dohromady 220 karet, kdy na každé kartě jsou přesně dva pojmy. Dále naleznete v krabici hrací plán, časomíru a 4 různobarevné figurky. Samozřejmě také návod.

Jak se hraje?

Hráči vytvoří dvojice a každá dvojice si postaví na start figurku dle vlastního výběru. Začíná ta skupina, kde je nejmladší hráč a následně probíhají kola po směru hodinových ručiček.
V týmu se domluví hráči, kdo bude jako první ukazovat dle kartičky, v dalších kolech si střídají role, kdy jeden předvádí/kreslí/popisuje slovo a druhý jej hádá.

Společenská hra  Activity Junior Turbo Společenská hra  Activity Junior Turbo

Hráč si vezme kartičku z balíčku a prohlídne si obě slova. Má přesně 1 minutu, aby svému spoluhráči slova představil a to buď slovním popisem, kresbou nebo pantomimou. Jak má slovo znázornit, je vždy u něj konkrétně uvedeno. Je jedno, které slovo předvede první.
Kartičku může ukázat soupeřům, aby věděli, co se snaží znázornit. Soupeři zároveň kontrolují, zda u pantomimy nemluví či nepoužívá pomůcky, jestli při kreslení nepíše písmena či slova a při mluvení jestli nepoví dané slovo nebo jeho kořen.

Natáhne se časomíra na minutu a hráč začíná svému spoluhráči dané slovo znázorňovat. Ten jej musí co nejrychleji uhádnout. Pokud se mu to povede, získá této tým, 1 bod, pokud uhodne obě dvě slova, získávají 3 body (bonus za stihnutí obou slov).

Společenská hra  Activity Junior Turbo Společenská hra  Activity Junior Turbo

Cíl hry

Figurky jsou v hodnotách bodů posouvány po hracím plánu. Pokud dětem tato hra nejde, je možné se domluvit ukončit ji již na oranžovém políčku, jinak je cíl až na červeném políčku. Figurky se nevyhazují.

Závěrečné hodnocení

Zábavná hra, která rozvíjí dětské dovednosti a zlepšuje slovní zásobu. V kresbě je naučí zjednodušenému nákresu, protože na detaily není v této hře čas. Při hře je opravdu zábava, zvláště pak u pantomimy.
Co je škoda je, že je vysoký počet minimálních hráčů. Doma jsme si vymysleli i upravenou variantu pro 3 hráče, ale hra je pak velmi rychlá. Co mne rušilo, byla časomíra, která velmi hlasitě odtikávala. Špatně se při ní soustředí na správné znázornění slova i hádání.

+ rozvijí dětské schopnosti
+ zábava
– nutnost 4 hráčů
– hlasitě odtikávající časomíra

Moje hodnocení: 3/5
0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.